citycardriving123458
citycardriving123458 citycardriving123458
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada


At the convenience store, a 12 pack of Dr. Pepper costs $3.96. How much does each can cost?​

Respuesta :

mlehman22
mlehman22 mlehman22
  • 24-03-2020

Answer:

33 CENTS FOR EACH CAN

Step-by-step explanation:

Answer Link
louisduran03
louisduran03 louisduran03
  • 24-03-2020

Answer:

$3.96 divided by the number of cans will give you your answer

Answer Link

Otras preguntas

at a cafeteria the price of a salad depend on it weight in ounces. the graph shows the relationship what is the slope of the line
The average mass of Stephen, Shamsul and Saravanan is 64 kg. Stephen's mass is 72 kg Shamsul's mass is 1.5 times Saravanan's mass Calculate Shamsul's mass in kg
fun intereted girl give me there snapaorsend meet link​
The Bill of Rights Please help. Thank you! :)
Describe in your own words how Sophie's father holds her hand. ​
The tree diagram represents an experiment consisting of two trials. P(A and C) = [ ? ]
How much is a animal cost to divide it into 50
100 POINTS HELP PLEASE WILL MARK BRAINLIESTSSSS
Solve the systems of equations below using substitution.
can any one help in these questions