ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why are many lakes in the Eastern Mediterranean very salty and full of minerals? a. The earth around them has higher than normal levels of salt and minerals. b.
What happens when the data in an investigation do not support the original hypothesis? A. The scientist gives up and starts an investigation on a new topic. B.
Which of the following is not typical of a naïve first-person narrator? a. The reader learns only what the character sees, hears, and knows. b. The character do
The Western Church claimed authority over the Eastern Church because the Pope? a. wanted the Eastern Church to remain Christian. b. wanted the Eastern Church to
Mark the statement if it accurately describes European history and geography. A. The Alps are mountains that made Napoleon’s invasion of Italy easy. B. The E
which generation was too young to be in WWII, but had parents there
Find the sum: 1+2+3+ ... +9999+10000.
What is procrastination? Why do we procrastinate?
Factors that affect the entire community and that are non-living are called ____________.
Who was known as the Father of Humanism and paved the way for the Renaissance? a. Petrarch b. Giotto c. Gutenberg d. da Vinci