Ashlynbreon Ashlynbreon
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

CALCULATOR
7. Chase has $24.35. Het unds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. He also buys 3
apples. Each apple costs $0.75. How much money does Chase have left after buying the bananas and
apples?

Respuesta :

cassielimanni
cassielimanni cassielimanni
  • 23-03-2020
How many pounds of bananas does the question ask?
Answer Link

Otras preguntas

Prior to being used for combat, airplanes in World War I were used in warfare for:A. Transporting mailB. Carrying troops from one battle to anotherC. Crossing t
how much will she spend on each horn
What is the perimeter of this right triangle?23 1832.530​
Please help me answer this! Ive tried really hard! Will mark Brainlist!
Which of the following was a major area of concern for George Washington during his presidency?
A student is able to finish 2 homework problems per hour. If they have already completed 4 problems, how many hours will it take for them to finish an assignmen
22 miles in 12 hour: miles
how many atoms are in 3N4010 ​
PLSPSPSLS HELP MATHHH GRADE 5-6
Discussion what you understand by the term politics?​