Ashlynnpuffer Ashlynnpuffer
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much
would 20 oranges cost?

Respuesta :

leilaawan28
leilaawan28 leilaawan28
  • 23-03-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

1.75/3= 0.6 (1dp)

0.6 x 20 = 12

Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 23-03-2020

Hope this will help u....

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

Help please it finding the area of a composite figure
What was a "Hooverville", why did they exist, and why did the police often burn them down?
For one English test, Jason had to answer 25 questions. Of these 25 questions, Jason answered 5 of them correctly. What percent did Jason get on his English tes
Hii!! I'm struggling a little on this, could someone help me with both the questions? thanks!! (how do i give brainliest help ill give brainliest to the best an
Qual é a raiz quadrática de 87?​
please help me i’m struggling
You want to buy a shirt that normally costs $49.99. You have a 15% off coupon. Show your work and calculate the final price you will pay for the shirt.​
Draw a physical model that shows the reaction of zinc metal and hydrochloric acid (hydrogen chloride). Zinc + Hydrochloric Acid Zinc Chloride and Hydrogen Gas Z
Need help with questions 3
list two specific ways democratic reforms changed society during the 19th century