tweetybird6146
tweetybird6146 tweetybird6146
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

A box of chocolates costs $1.04 to produce and sells for $9.99. If the local candy store shop sells 125 boxes each day, what will their profit be in February?

Respuesta :

jacksonbigge jacksonbigge
  • 27-02-2020

Answer: drop out

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

House on mango street book. Write a description of a scene using language that engages the senses.set the mood in your introduction and carefully select word
Count on 5 tens 34, , ,
How do simple machines affect work?
What led to the creation of two different Christian societies in Europe
The Afrikaners who settled in southern Africa traced their origin back to which European region? (A) England (B) Germany (C) Netherlands (D) France (E) Spain
what is 0.003 is one tenth of?
14=-(p-8)....what is the value of p
the completion times for three runner in a 100-yard dash are 9.75 seconds,9.7seconds,and 9.675 seconds. which is the winning time?
Leo reads 13 pages in 1/3 hour.  what is the unit rate for pages per hour? what is the unit rate for hours per page?
What 1/11 as a decimal