jordanfogle319 jordanfogle319
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If apples are on sale at 15 for $3 what's the cost of each apple

Respuesta :

anna7780
anna7780 anna7780
  • 26-02-2020
about 5c each apple.
Answer Link

Otras preguntas

What medium can S-waves not travel through, and what happens when they travel through that medium?
Patrick weighs 250 pounds and is trying to lose weight. he decides to start an exercise program and starts walking (2 mph) for 30 minutes, five days a week. thi
is "that now" a transition word?
QUICK! what is the surface area of a cube with edge length of 3.2 m?
How many people assume the product owner role in the Scrum framework? A. one B. two C. three D. four E. five
Plz help ASAP which choice is it and why ?
Set up a revenue function, R(n), that can be used to solve the problem, then solve the problem. A business sells n exploding cigars, n ≤ 25, at a price of (25
is "that now" a transition word?
does someone know the answer to this ?13 & 14​
Sorry to bother you people on Easter BUT can someone help me HAPPY EASTER