vicsmi8632 vicsmi8632
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Michelle bought 4.6 yards of fabric. Each

yard of fabric cost $4.95. How much did

Michelle spend on fabric? Enter your

answer in the box.

Respuesta :

wigginsuvee wigginsuvee
  • 26-02-2020

Answer: $22.77

Step-by-step explanation:

4.95 x 4 = $19.80

4.95 x 0.6 = $2.97

$19.80 + $2.97 = $22.77

Answer Link

Otras preguntas

which of the following statements is true, according to the graph?Effect of Mints on taste​
How to write 1000000+300000+30000+20+5 in two different forms
Can y’all help me plsss
is the division of two whole numbers is always a non-integer rational number?
In the polynomial shown in the graph below, are there any places that could be described as either a local minimum or local maximum? Neither? Both?
What is the solution of this equation? PLEASE HELP
The boxes that shoes come in are often used in other capacities once the shopper has bought the shoes. Sometimes the boxes are used to hold other items, so it i
Select the revision that corrects the dangling modifier in this sentence. Reflecting quietly, thinking about the possible choices. The possible choices, thinkin
Hurry I must need ASAP​
RECOMMEND SOME SHORT STORIES PLEASEEEEEEEEGOOD ONEs ONLY ​