smithalima34
smithalima34 smithalima34
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

I bought Turkey Tidbits
at 20 for $4.65. If I
paid $27.90, how
many tidbits did I buy?​

Respuesta :

cutepuppy740
cutepuppy740 cutepuppy740
  • 26-02-2020

Answer:

120

Step-by-step explanation:

27.90/4.65=6

20*6=120

Answer Link

Otras preguntas

Explain how estimation helps you to place the decimal point when multiplying 3.9 times 5.3
what are the complimentary base pairs in mrna
how much energy in joules is found in a photon of yellow light with wavelength 5.9 x 10 -7 m?
The largest concentration of Somali refugees in the world is in the United States. true or false
in 1587 where was the roanoke colony built
41 9/11 minus 27 1/3
what does triangular trade mean
How do biological communities get to be the way they are? A. ecological succession B. ecological regression C. ecological decline D. ecological mining
Helen got a $7 reduction in the price of a pair of jeans that are normally $32. What is the approximate percent decrease in the price?
In eukaryotes, the process of the cell division is called mitosis, true or false ?