Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Which god makes new armor for achilles in iliad book 18 that allows him to return to battle?.
the stars in elliptical galaxies generally move either 1) in irregular orbits in all directions or 2) together in a particular direction as they orbit. what is
ACME insurance company estimates that the probability of the owners' of a house a worth between $120,000 to $170,000 making a claim for $5000 is 0.09, and that
Explain why Bob would conclude the emissions of the two signals occurred at different times even though they are simultaneous to Alice. Note that this explanati
Write a definition of a pointer variable that can point at a float. // In c++
which of the following tax preparers may not represent their clients in all irs proceedings? a.a certified public accountant. b.an enrolled agent. c.an attorney
Did Andrew Jackson advance Democracy from the time 1815 to 1840?
¿En qué aspectos de la realidad la minería informal impacta con graves consecuencias? ¿Cuáles son estas consecuencias?
A bicycle manufacturer requires tires. During the entire lead time for tires, inventory consumption is normally distributed with a mean of 1200 tires and a stan
what question by the nurse is focused on identifying oniomaniac tendencies in a client diagnosed with depression?