isaiah11291738 isaiah11291738
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 apples cost 3 dollars how much does 1 Apple cost?

Respuesta :

morganleonlongato morganleonlongato
  • 26-02-2020

Answer:0.25 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following situations best represents a hereditary change in leadership? A. A president leaves office, and a political rival is elected. B. A leg
Why the radius of an atom cannot be determined precisely ?
Ruby ate 1 3 of a pizza, and Angie ate 1 5 of the pizza. How much of the pizza did they eat in all? A = 8 15 of the pizza B = 1 15 of th
When serving a formal meal the first item served is the
In Donne's sonnet, what does the phrase "one short sleep past" mean? A. Death comes sooner than expected. B. Death is more permanent than sleep. C. Death, li
Joanne buys a rectangular rug with an area of 35/4 square meters. The length of the rug is 7/2 meters. what is the width, in meters, of the rug? HELP!!!!!
A pair of pants with a marked price of $35.00 has a discount of 20%. How much is the discount? A. $17.50 B. $7.00 C. $28.00 D. $42.00
How do you answer this question?Is My answer,94 correct?
How does regular exercise help to reduce the effects of mental stress? A. People who regularly exercise are happy people and are fun to be around. B. Regular
Mountains that form when large areas of Earth gradually move skyward as a unit are called _______ mountains. A. impoverished B. low-lying C. improvisation