pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

Which person is an example of a flat character a a small nervous child who grows into a strong and powerful wizard be as 14 who learns to care for people who ar
Helene, a hiker, starts at an elevation of 27 feet above sea level and descends 32 feet during her hike to base camp. Which describes the elevation of base camp
Which sentence uses the verb ser corectly. 1) Mis abuelos somos morenos. 2) Mis hijos son perezosos. 3) El abuelo no ser amable. 4) Mi mamá soy especial.
The average number of times a person in the target audience is exposed to an advertisement is referred to as __________.
Which of he following would be most affected by a change in the atmosphere
A ______ is a large collection of people, groups, or categories that a researcher studies and about which generalizations are made
What is a marginal cost ?
When an element tends to lose its valence electrons in chemical reactions, it behaves more like a .
A locker combination has three nonzero digits, and digits cannot be repeated. If the first two digits are even, what is the probability that the third digit is
Penelope keeps suitors at bay for ______ years.