dayonnahharris96 dayonnahharris96
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

(b) Kaitlin bought 17 pounds of sugar for $10.
How many dollars did she pay per pound of sugar?
dollars per pound

Respuesta :

kelaya0723
kelaya0723 kelaya0723
  • 24-02-2020
she paid $.1.70 for each pound
Answer Link
thatgirl562 thatgirl562
  • 24-02-2020
She pay $1.70 for each pound because when you divide 17 by 10 you will get 1.7
Answer Link

Otras preguntas

| 2(4+6) = how do I solve this?​
Discuss the mechanisms of horizontal gene transfer, the widespread nature of this process in prokaryotes, and its importance in the evolution eukaryotic groups
Write an equation in slope-intercept form of the line that passes through (7,2) and (2, 12).​
Juan is a very smart individual in a company. While he works hard, he sometimes is perceived by his co-workers as condescending. Juan not only doesn’t intend to
What was the philosophy behind the Gothic use of light and color in cathedral design? A. Light and color were seen as a means of illuminating the soul and re
The goal of a command economy is to A.sustain self-sufficiency B.preserve traditional customs C.create equality within a society D.promote free economic choices
Marcy's Mom. Marcy's mother, Sue, did not want her to date until she was older. She also wanted Marcy to attend law school. Just before Marcy started her freshm
color the bones of the foot answers
47+16= 49 + n 84 + 52 = 49 + n​
pls help me this has been very difficult for me​