hihoboi hihoboi
  • 24-02-2020
  • Mathematics
contestada

If a 12 ounce can of peas costs $1.02, what is the unit rate in
ounces?​

Respuesta :

chhavib chhavib
  • 24-02-2020
1ounce = $1.02/12
1ounce = $0.085
Ver imagen chhavib
Answer Link

Otras preguntas

Nationalism succeeded in eastern europe in the latter half of the 19th century with the establishment of what independent nation
What do Muslims believe a prophet is?
The African slave trade helped in the advancement ofcrops.agricultural techniques.medical knowledge.All of the above.
When energy is lost from water it A. gets colder. B. gets warmer. C. must turn to ice. D. must turn to steam.
Which of the following is a constant? a. x b. (5x)2 c. (1/y)2 d. 7
What is the quotient in 68 divided by 5?
Is tap water a compound, a homogenous mixture, or a heterogeneous mixture?
What types of problems can be solved using the greatest common factor
positive decimals less than 8, with an interval of 0.5 between each pair of decimals
what is 726x5 estimated