Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

What is (3a to the power of 2) times (4a to the power of 5) times (4a to the power of 2 plus b to the power of two)
Name a number that can be evenly divided by 6 and and by 7
explain why 4th grade was your favorite year in school
John and Maria are spending the afternoon hiking in the desert. They purchased 6 bottles of water for $9.00, two protein bars for $5.00, and some peanuts for $3
Help Are the triangles similar? If so, determine the scale factor of ΔPQR to ΔEFD. A)NO B)YES; 2:1 C)YES; 4:5 D)YES; 17:10 the triangles are below
draw lines to show much each person gets. write the answer. 4 friends share 3 Orange equally
Select the sentence showing the proper punctuation for joining independent clauses. Arturo loves to hike, he's familiar with all the local trails Arturo loves t
farmers became settled because they were more civilized and therefore did not have to work as hard. true or false
What is the square root of 1/16?
do a mirrors affect the way plants grow