teacherqoypa9c
teacherqoypa9c teacherqoypa9c
  • 26-01-2020
  • Mathematics
contestada

If a lb of beef cost $4.25, how much would 1 1/4 lb cost?

Respuesta :

PieJee PieJee
  • 26-01-2020

Step-by-step explanation:

$4.25×1 1/4=$4.25/1×5/4=$21.25/4=$5.25

Answer Link
kookachu
kookachu kookachu
  • 26-01-2020

Answer:it would cost 5.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A cylinder has a height of 5.3 cm and a diameter of 3.0 cm. What is its volume? (Hint: Volume of a cylinder = min)
Miss Wilton is planning a rectangular flower box for her front window she wants the flower box to hold exactly 16 cubic feet of soil how many boxes with differe
How did the Constitution differ from the government under the Articles of Confederation?
Aborígenes Believe that ancestral spirits came to earth to create plants animals bodies of water and landforms during the_______ A:dreaming B:Haka C:mission D:T
Someone please help me. ASAP
Getting enough regular physical activity is important in maintaining a healthy _ _ _ _ _ _ _ _ _
How is everyone to day
what are the causes of globalization ?
Please help fast and answer quick!
What is the mass number of the missing daughter nuclei?