kaleenasmith112 kaleenasmith112
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

cfarts
cfarts cfarts
  • 24-01-2020

Answer: it would coast about $2.31 per pound

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer: Around $2.00

Answer Link

Otras preguntas

whats the fraction in simplest form- 9/12
What would your ideal school be? Facilities, Teachers, Location, Studies etc... I have to write this for my Spanish homework:) Really good suggestions would be
What are the positives and negatives of having a social structure?
In a water treatment plant, water passes through a cone-shaped filter with a height of 4 m and a diameter of 9 m. The water flows from the filter into a cylinde
One of the first major scientific discoveries of the Renaissance was made by a Polish mathematician and astronomer, ______________, who introduced the _________
What is the value of 1 raised to the power of any exponent? What is the value of 0 raised to the power of any nonzero exponent? Explain. Please help me.
Countries have more material comforts, conveniences, and recreation for their people if the country is less industrialized.
how do I order 1/7,-1/7 and 0 from least to greatest ?
HELP PLEASE!!!! BLUEFLOWER3 HALP
Rapidly cooled rock contains small crystals. true or false