mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

formula for tin (II) sulfide
Does having the Cov!d vaccine make it safe to be out in the public without the risk of getting the virus?
Solve and explain your steps. What would be the total cost of a Shirt for $80 plus 12% tax?
Because "present value" refers to the value of cash flows that occur at different points in time, a series of present values of cash flows should not be summed
what type of point of view is this paragraph support your answer with evidence from the paragraph. Sayed held the space rock in his hand and imagined that he w
What was the strategy of the North Vietnamese in the Vietnam War?
Cuales son los procesos historico contribuyeron a los cambios de la mujer mexicana
I need help finding x please?
The inverse of G(x) is a function.
What is the MINIMUM of the data set: 24, 25, 29, 30, 31, 31, 32, 34, 34?​