oxyuprisinggg oxyuprisinggg
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

If 1once of toppings costs. .50 how much would 11onces be

Respuesta :

SSchaefer SSchaefer
  • 22-01-2020

Answer:

If one ounce of toppings cost $0.50, then you would need to take $0.50*11

.5*11= 5.5

11 ounces would be $5.50

hope this helps ;)

Answer Link

Otras preguntas

During a sale, a store offered a 10% discount on a bed that originally sold for $740. After the sale, the discounted price of the bed was marked up by 10%. What
what is the solution of 2 1/3 + 1 1/2 = ??​
Marta states that the number must be 7. Explain why this cannot be true
please help!! Based on their locations in the periodic table, which two elements are most likely to form covalent bonds with each other? A. potassium (K) and io
What does deafening mean
Given the functions f(x) = x^2 + 6x - 1, g(x) = -x^2 + 2, and h(x) = 2x^2 - 4x + 3, rank them from least to greatest based on their axis of symmetry. (2 points)
Why was Jean Baptiste point Du Sable called father of Chicago
which of these choices is a primary goal of science
What is 894 rounded to the nearest ten?
The weight of meteorite A is 2 times the weight of meteorite B. If the sum of their weights is 54 ​tons, find the weight of each.