carrieoverbay15 carrieoverbay15
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

30 miles per gallon. At $2.19 a gallon, how much would that cost?

Respuesta :

avarobson
avarobson avarobson
  • 22-01-2020
At 30 miles per gallon that would cost $65.70
Answer Link

Otras preguntas

Despite continued efforts for peace in the Arab-Israeli conflict, why was there a continuing struggle in the occupied territories?
Which side of the dilation corresponds to side AC of the original figure? A. side CʹBʹ B. side AʹBʹ C. side BʹCʹ D. side AʹCʹ
find 64% of 50 books. a)33 b)78 c)128 d)320
The Tenth Amendment gives the rights not expressly delegated to the federal government to the: states Speaker of the House Supreme Court president
Assess how a personal lifestyle plan could assist you to experience quality of life during periods of change, by discussing the following components of such pla
what 2 numbets add up to get 10 and multiply to get -39
Which of the following is a TRUE statement about playing team sports? a. Team sports will definitely make you more successful in life. b. Team sports can posit
The rod cells in the retina contain a light-absorbing pigment called a. melanin. b. melatonin c. iodopsin. d. rhodopsin
Draw 8 lines that are between 1 inch and 3 inches long. Measure each line to nearest fourth inch. Line plot
Write the fraction as a percent: 7/10. (Simplify your answer)