maria01181985
maria01181985 maria01181985
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

Write and solve a problem involving money that can be solved with a multiplication equation

Respuesta :

Jamieandej
Jamieandej Jamieandej
  • 22-01-2020

Answer:

John bought 15 apples which costed $0.75 each. How much were the apples in total?

Answer Link

Otras preguntas

Classify each of the following as a path function or a state function. work energy distance traveled enthalpy heat
What number is represented by 4x²+17x+2 if x=10?
Can someone rewrite these sentences, please? I will really appreciate it
how does setting standards facilitate control, in strategic planning?​
16.Solve for x in the figure below.(10x - 19)(3x + 2)(5x - 3)​
Why was opening up a "second front" in Europe so important to the Allies? Explain the significance of the Normandy landings .
PLEASEEE HELP ME PLEASE!!!!!Explain what would happen if the majority chipmunk population were to die because of disease. How would that affect the other organi
PLSSS ANSWER ASAP A substance has a melting point of 80 °C. Which of the following is true for the substance? It will also change from a liquid to a gas at 80
Price changes are useful for matching the level of demand to the capacity of a facility. True or False
Write the following numbers used in these statements in scientific notation. (Note: Some of these numbers have been rounded.) The boiling point of gold is 5,200