dmansfield03 dmansfield03
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

$12 for 6 bagels; $9 for 24 bagels

Respuesta :

bhashyamsriram1 bhashyamsriram1
  • 22-01-2020

Answer:

This is not a direct variation

Step-by-step explanation:

if 12 dollars for 6 bagels is true then each bagel is $2

if 9 dollars for 24 bagels then each bagel is $0.38

Answer Link

Otras preguntas

a collection of quarters and nickels is worth 1.25. there are 13 coins in all. how many of each are there
Two ways three people can share a five segment chewy fruit worm
Which group was fighting communists in Nicaragua in the 1980s? A. the Contras B. the Republican Guard C. the Mujahedeen D. al-Qaeda
Which of the following contributed to the Red Scare in the United States? Russian Revolution Treaty of Versailles League of Nations
What is a divided by a% of a?
A book review would be considered A. a primary source. B. a secondary source. C. a tertiary source. D. either a secondary or tertiary source, depending on co
What is 710,200 written in word form
0.00045 in standard form
What is the term to describe the rate of flow of electricity? A. Ampere B. Decimal C. Kilowatt D. Ohms
At a leather shop, 50 leather jackets were sold in February. The shop keeper at the store wants to encourage the sales team to sell more leather jackets by giv