alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

A steel bridge is 5.5m long. If the linear expansivity of steel is 0.000011/℃, how much will it expand when temperature rise by 10 ℃? Give your answer in cm
What freedoms fall under the right to opinion and expression?​
how do you graph x ≥ 6 and x ≥ -0.6 on a line graph
The crisis in the housing market during the most recent economic recession led to lower vacancy rates in the apartment industry. This, in turn, has resulted in
- A box contains 7 apples and 5 oranges. The pieces of fruit are taken out of the box, one at atime and in a random order. What is the probability that the bowl
Alison swims 75 feet in 12 seconds. What is he rate to the nearest mile per hour? Please explain all the steps.
find the profit or loss of the following:CP=Rs 300, SP= Rs 832​
When an organization defines itself and its niche in an environment by the choice of what sector or field of the environment it will use its technology, product
What are the objectives of ‘Integrated Reporting’
Which of the following is a benefit of strength training? A.P.E.X.L.E.A.R.N.I.N.G.C.O.M