terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

and this (4+i)(4-i) show work so i can understand pls ;-;
1) Communicable diseases are acute in nature. Justify the statement​
Van purchased a DVD player on sale. The original selling price was ​$154.30. The sale price was ​$129.15. What is the first step in finding the percent​ markdow
Similarities between job-order costing and process costing include the ______. i. manufacturing accounts used ii. way in which unit costs are calculated iii.
Solve the following system of linear equations. x + 2y = 3 - 2x - 3y + 2z = 2y - 2x + z = 4​
There is a rectangular city with an area of 320 square miles. The city is 8 miles longer than it is wide. Create an equation that can be used to determine the l
Find 250% of 25 please help
What is the SI unit of heat?​
what is the brains job and heart job
I need the answer?!?