jayizhere03231974 jayizhere03231974
  • 26-11-2019
  • Mathematics
contestada

How much does 2 eggs cost if a case of eggs costs $25.23

Respuesta :

jasonsli1223
jasonsli1223 jasonsli1223
  • 26-11-2019

Answer:

$4.20

Step-by-step explanation:

Number of eggs in a case - 12

Total cost of the case - $25.23

Cost of 1 egg - $2.10

25.23 ÷ 12 ≈ 2.10

2 eggs = $4.20

2.10 x 2 = 4.20

Answer Link

Otras preguntas

(Please Help! Timed Quiz!) Messages that have been accessed or viewed in the Reading pane are automatically marked in Outlook and the message subject is no long
What's the best way to improve projection when speaking publicly? (A)Use an expensive microphone and public address system to be heard clearly. (B)Stand up stra
-3.5.-12=42 O True O False
PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLEST!!!
In Word, the mailing list is known as the ​
"Is it best for baptism to occur when a Christian is a baby" 15 mark question
I’m confused what the answer
PI3.- Analiza todos los adjetivos que encuentres en el texto siguiendo la tabla.SOBREVIVIR (V. B. Dröscher)En las selvas tropicales del Zaire, el zoólogo holand
The measurement of how much energy is in the food that is eaten is called _____. a fat a sugar BMI a calorie
Please help me with these history questions, I will give you extra points and the brain thing. The image below 4/5