ringjohn19
ringjohn19 ringjohn19
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost of c ounces of cinnamon if each ounce costs$.79

Respuesta :

Padoru
Padoru Padoru
  • 22-11-2019

The total cost of c ounces of cinnamon would be $0.79c

Since each ounce costs $0.79, just multiply this number by the number of ounces to get the cost.

Answer Link

Otras preguntas

An __________ is the author's purpose for writing. An author of an informative text is trying to inform their reader about a certain topic. The author's _______
Work out the sheet given
Factor completely. 5x² - 20x + 20 =
1 Select the correct answer. If function g has the factors (x-7) and (x + 6), what are the zeros of function g? OA. -7 and 6 OB. -6 and 7 OC. 6 and 7 OD. -7 and
Feminists in the 1960s campaigned for which of the following issues? Choose all answers that are correct for this time period. Select one or more: a. childcare
Find the distance between points p(6, 2) and q(-3, 8) to the nearest tenth.
Which of the following is NOT an example of something that would support a collaborative decision? A.) ownership B.) loss of focus C.) information and experi
-1+4x^{3}-\frac{x^{5}}{5}+x^{2}-3x −1+4x 3 − 5 x 5 ​ +x 2 −3x
Jayne stacked 2 cubes on top of each other as shown. The edge length of the smaller cube is half the edge length of the cube below it. What is the surface area
I am in dire need. helpp