clairecameron clairecameron
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

If a dozen bagels cost $8.40 what is the cost per Bagel

Respuesta :

keairahood
keairahood keairahood
  • 22-11-2019

Answer:

0.7

Step-by-step explanation:

8.40 divided by 12

= 0.7

Answer Link
iangie6161i iangie6161i
  • 22-11-2019
It would be 0.70 cents
Answer Link

Otras preguntas

I need help with this problem please ​
Resonance can be looked at as forced vibration with the A) least amount of energy input.B) maximum amount of energy input.C) matching of wave amplitudes.D) matc
What is the area of a cross section that is parallel to face CDHG ? Enter your answer in the box. cm²
I NEED HELP PLEASE. Which of the following explains the primary difference between deep currents and surface currents? A. Surface currents move much more slow
What is mental and emotional health? What are the characteristics of a person who is mentally and emotionally healthy?
What is the absolute value of -8.2? What is the answer
the primary duties of a United States Senator are to uphold the Constitution and to Faithfully represent their state in the Senate.​
Words to equation and balancing
For a party, Jon is making sandwiches that are 1 1/4 feet long. He buys 7/8 pound of ham and 1 3/8 pounds of turkey for the sandwiches. Then he puts 1/6 of the
During the 1960s, what was the organization known as VVAW