kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Which membrane component is important for allowing large, charged molecules to pass through the membrane?
How to start a thesis paragraphy
What is the angle of rotation of this regular octagon? what is the measure of an interior angle?
I need the work shower 5÷3.72
What is the japanese poetry of a pattern of 5 7-5 syllables?
Pope Leo’s actions in 1520 and Luther’s response
Metals tend to ______ electrons to form positive ions. Question 2 options: gain trap lose share
The surface description of a dream is known as ___________.
Abraham Lincon's initial proposals for Reconstruction were basically a) Strict b) mild c) inflexible d) partisan
which Roman principles of law are now part of the American legal system