dahlbergs dahlbergs
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Roses cost $30 per dozen but cost more if bought individually. You can buy 7 dozen and 4 single roses or 64 single roses How much is one rose? How much money do you have?

Respuesta :

maciaskarla0319
maciaskarla0319 maciaskarla0319
  • 22-10-2019

Answer:

u have 30 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

__________ is a major skill needed in tennis?
explain calcination and roasting
Nia is three years older than half Jordans age , if Jordan is eight years old , how old is Nia?
Was my formula correct? Removing the parenthesis by using distributive property. a(b+c)=a*b+a*c 2(y+11)=2*y+2*11) 11y+22 would be the answer.
what Chilean dish contains chicken, corn, green beans, and rice
Read the sentence. The squirrel reached for the birdfeeder, for he saw it was filled with an abundance of sunflower seeds. The word for in the sentence is used
The prop ability that an event will occur is 1. Which of the following best describes the likehood of the event occurring?
The Third-Fifths compromises resulted in
Why was Thomas Paine's essay Common Sense significant to American independence?
Using distributive property what are two ways to find the product of 127 and 32?