pompalarissa1234 pompalarissa1234
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one package of
strawberries for $3, then how many can
you buy with $9?​

Respuesta :

punnyfriends6
punnyfriends6 punnyfriends6
  • 21-10-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link
jazxie
jazxie jazxie
  • 21-10-2019

Answer:

you can buy 3 packages

Step-by-step explanation:

1 package = $3

1×3=3

2 packages= $6

2×3=6

3 packages=$9

3×3=9

Answer Link

Otras preguntas

A student in public administration wants to determine the mean amount members of city councils earn. The error in estimating the mean is to be less than $100 wi
whats 700 divided by 178
How do you solve real-world applications involving trigonometric ratios?
- Nobody in my family (has, have) met the chief about the land.​
Very confused, need help quick! (see attachment) Simplify and show your work.
Which of the following is an element of plot? O A. Character O B. Story O C. Climax O D. Point of view
Which explains how to find the quotient of the division below? - 3 1/3 divided by 4/9 Write Negative 3 and one-third as Negative StartFraction 13 over 3 EndFrac
Can someone please help me with this question please:(
¿Cuál es la utilidad, los límites y alcances que genera el concepto y uso de la soberanía como principio jurídico para el Estado y para Chile en particular?
Given that S is the central atom, draw a Lewis structure of OSF4 in which the formal charges of all atoms are zero. Draw the molecule by placing atoms on the g