essencefox12 essencefox12
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

a local market sells 4 tomatoes for 3.20 how much would it be for 1 tomatoe

Respuesta :

peachyfuzz
peachyfuzz peachyfuzz
  • 21-10-2019

Answer:

80 cents for each tomato

Step-by-step explanation:

Answer Link
jrich200co jrich200co
  • 21-10-2019

Answer:

$0.80 for 1 tomatoe

Step-by-step explanation:

3.20/4=0.8

Answer Link

Otras preguntas

a patient given one and a half teaspoons of medicine in the morning and 2 and 1/4 tsp tonight how many teaspoons does total does patient receive daily
is it true that only enslaved african americans faced discrimination in the colonies
A triangle has height 15 in. And area 120 in2. what is length of its base
How does the winter setting affect Soapy in this passage? A.) It inspires him to pursue his ambitions. B.) It causes him to think of a Mediterranean cruise. C.)
Theorists' focus of how the meaning of old age shifts based on the changing conditions of
what does the windmill in animal farm in animal farm
Which component of the hrm system provides employees with the knowledge and skills necessary to perform their job?
(charlottes web)What news does the sheep give Wilbur? A. that he is smelly B. that he is putting on weight C. that she doesn't envy him D. that he
What is the main point of the lord of the flies?
What is the highest part of a wave called?