makenlie31 makenlie31
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Martin paid $6 for 4 avocados at a farm stand. He wants to know what the price would be for buying different numbers of avocados? What is the price of 2 avocados?

Martin paid 6 for 4 avocados at a farm stand He wants to know what the price would be for buying different numbers of avocados What is the price of 2 avocados class=

Respuesta :

LostGirlAlex
LostGirlAlex LostGirlAlex
  • 25-09-2019

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

4/$6 = 2/$3

Answer Link

Otras preguntas

what courageous act does Jem preform at the end of chapter 1 in "To Kill a Mockingbird?"
which list contains all pure substance
What is another word for numerical information
No me gusta esta falda. prefiero . (that one)
You volunteer to help drive children at a charity event to the zoo. But you can fit only 6 of 20 children present in your van. How many different groups of 6 ch
what is 1/2 to the second power?
what happened in berlin in 1884-1885
How was theft dealt with in the Code of Hammurabi? paying restitution imprisonment death enslavement cutting off a hand
Give examples of how the Constitution has both endured and changed since it was ratified
Which circumstance most directly resulted from the fall of the western roman empire?