andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

Write a dialogue using estar or ser 10+ times?
a substance that moves  across a cell membrane without using the cells energy tends to move?a.)  away from the area of equilibriumb.) away from the area where i
What is a summary number model :) by the way here is the question joe ordered 72 plants for his patio garden. Each pot holds 4 plants.how many pots are needed t
Why am I so annoying? How can I change myself?
What is 155% as a mixed number?
what is the likely mechanism of inheritance for a character with a large range of phenotypes?
Which people established the worlds first trading empire??
Please help!! There's a picture.
Calculate the surface area of a cube with side measurement of 3.2 inches?
The highest point in California is Mount Whitney at 14,494 feet above sea level. The lowest point is the Death Valley at 282 feet below sea level (-282). What i