nawaaljahmi nawaaljahmi
  • 22-09-2019
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for$3 What is the cost of 1 goldfish?

Respuesta :

stodd10 stodd10
  • 22-09-2019
It’s would be 3 divided by 12 which is $0.25
Answer Link

Otras preguntas

3. Determine whether the triangles are similar. If so, write a similarity statement and name the postulate or the theorem you used. If not, explain.
What is the effect of use of Shakespeare's use of imagery?
What is the capitol of Massachusetts? Ok so my teacher gives me this paper and i have to memorize all of the country capitols so he said the capitol of mass was
Respond to the following prompt in a well crafted paragraph. Review your Guided Notes on the Banaras Hindu University Speech. Which of the following rhetorical
Rectangle R has varying length l and width w but a constant perimeter of 4 ft. A. Express the area A as a function of l. What do you know about this function? B
If gasoline costs 2.50 2.50 euros per​ liter, it will cost ​$ how much to drive 220 kilometers
When you reverse the digits in a certain two-digit number you decrease its value by 9. What is the number if the sum of its digits is 7?
What questions should you ask yourself when evaluating an advertisement
What was the relationship between sub-Saharan Africa's trade routes and Saharan Africa's trade routes? A. They each facilitated the sugar trade B.they each fac
BEST ANSWER GETS BRAINLIEST Write the following expression in exponential form: 4.5 × 4.5 × 4.5 × 4.5 × 4.5 × 4.5 × 4.5