jassaniwashburn12 jassaniwashburn12
  • 24-08-2019
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost $2 how much would 12 apples cost

Respuesta :

milica88 milica88
  • 24-08-2019

Answer:

8$

Step-by-step explanation:

3-2$

12-?

12÷3=4

4×2=8$

Answer Link

Otras preguntas

what are some examples of figurative language found in the book Divergent?
98 divided by 7 please show how
What particles make up the nucleus of an atom?
what are some examples of figurative language found in the book Divergent?
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
what are some examples of figurative language found in the book Divergent?
Find the slope of the ski run that descends 15 feet for every horizontal change of 24 feet
-2n-h(4rx-6s)-3rx+3s i need help doing this problem
98 divided by 7 please show how
98 divided by 7 please show how