helpmeoutpleass helpmeoutpleass
  • 22-06-2019
  • Mathematics
contestada

Someone please help me out ?

Someone please help me out class=

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 22-06-2019
12/16 = 0.75

It costs $0.75 per ounce

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

I don’t even know where to begin on this one
Please help and thank you
Identify the similar triangles in the figure, then find the value of x.
Factor the expression m^2-3mn-28n^2
Here are three sequences of numbers. The first three numbers are related by a specific pattern that produces the fourth number. Find out what the rule is and fi
Number 24 ion know the answer
Factor the expression completely. -15t - 6
Germán es mi compañero de cuarto. Este semestre él estudia cinco materias. Los lunes, miércoles y viernes toma clases de administración de empresas, contabilida
What did President Lincoln see as being the purpose of the Civil War? A. free all the slaves in the South B. force the border states to join the Union side
Of the people at sunrise school, 40% are female students, 5% are staff, and the remaining people are male students. There are 270 more male students than female