pridebutter pridebutter
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

the price of milk found by dividing its cost in cents by its volume in gallon. what are the units in words?


Respuesta :

surn1930
surn1930 surn1930
  • 26-05-2019

Answer:

gallons and cents

Step-by-step explanation:

These are the things you can basically measure.

Answer Link
zariiaa
zariiaa zariiaa
  • 26-05-2019

Answer:

gallons and cents

Step-by-step explanation:

These are the things you can basically measure.

Answer Link

Otras preguntas

you are on holiday with your grandparents. Write a postcard to your friends. Sarah, who is on holiday in New York. in your card you should​
What process helps to purify water in nature?
Spanish homework help please. I'm failing​
Which of the following contributed to the outbreak of WWI? A. Austria-Hungary attempting to control Serbia B. German colonies in North Africa C. Scottish nation
three classifications of operating system​
Assess each statement and determine which detail does NOT support the main idea? Fast food restaurants became popular when a direct route from Chicago to the co
what type of function is shown
How many odd numbers are greater than 30 and less than 40?
Which sentence from “dream season” contains only indirect characterization
Rise and fascism and the start of the world war ll ? 5-7 sentences about the causes of world war ll.