mrminecraftrules555 mrminecraftrules555
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in cents per pound?

Respuesta :

lilah21
lilah21 lilah21
  • 26-05-2019

If I’m correct, 3.25 would be the amount for each pound

Answer Link

Otras preguntas

Find the product mentally. (2j + 7)(2j - 7) A: 4j2 + 49 B: 4j2 - 49 C: 2j2 - 28j - 49
Solve for x: −4|x + 5| = −16
Who's YouTube creator?
if a wave has a velocity of 24 m/s and a period of 3.0 s. what is he frequency of the wave i
The circulation of a newsletter decreased from 3,200 to 2,464. What was the percent of decrease in circulation?
If you draw all of the diagonals from a single vertex of a convex polygon with 8 sides, how many triangles are formed?
How did the events surrounding the Bonus Army in 1932 affect people’s attitudes? More Americans wanted MacArthur to be president. More Americans disliked Hoover
The sum of two numbers is 61. The larger number is17 more than the smaller number. What are the numbers? i need to find the small and large number can someone h
Which pair of events is dependent? You get a head and a tail in two coin tosses with two different coins. You get a head and a tail in two coin tosses using the
If the lake is 60 miles away and Rene is driving at 40 miles a hour the whole time how long will it take for her to get to the lake