ebonysuperintendent1
ebonysuperintendent1 ebonysuperintendent1
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins?

Respuesta :

ajberry101
ajberry101 ajberry101
  • 24-05-2019

$8.75 would be your answer

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following states that all matter tends to "warp" space in its vicinity and that objects react to this warping by changing their paths?
Websites with salary data are very accurate at giving the market rate of most jobs. a. True b. False
(((Helppppppp Meeeeeee plzzzz))
Which expression gives the distance between the points (2,5) and (-4,8)?
How many formula units make up 30.4 g of magnesium chloride (mgcl2)?
Making YouTube marketing videos can be an asset to your business because of their easy ?
Two methods that are used to determine if an infant can see are _____ and _____
Please help me!!! Will get brainliest!!!
A person may drive on public or private property to avoid a traffic sign or signal when
In the equation, y = a + bx, what does x represent?