javierog
javierog javierog
  • 21-05-2019
  • Mathematics
contestada

Please help!!!!!!!!!!

Please help class=

Respuesta :

TheBlueFox
TheBlueFox TheBlueFox
  • 21-05-2019

The cost of 1 pound of cashew nuts would be 4 dollars.

You divide 32 by 8

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements most likely explains the increase in crime rates during the Depression era?
can someone explain how to do this.
Question 21 "if you drink, do so in moderation" is defined as: no more than 2 drinks per day for males and females no more than 2 drinks per day for males and n
What are the four major types of landforms?
Which best describes the food on the submarine? a. All the food is soft and jelly-like. b. All the food comes from the sea. c. All the food tastes terrible.
If 1 egg and 1/3 cup of oil are needed for each bag of brownie mix how many bags of brownie mix do you need if you want to use up all 3 eggs and 1 cup of oil?
Complete: Yo ______ nadar muy bien. Question 20 options:   sé    conozco    sabe    conoce
A company paid $150,000, plus a 7% commission and $5,000 in closing costs for a property. the property included land appraised at $87,500, land improvements app
Identify the sentence that contains an appositive phrase. A. Ed had always wanted to go on a safari. B. The safari stopped at an oasis, a moi
enter the x,y value where the x value is -2