nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

What dose -less mean when added to a word?
What was the name given to colonists who did not want to break from england?
find the area of the circle leave your answer in terms of pi
when did the stono rebillion start ?
How much 2x02?......
How do you solve 3log_3 4a=3?
Find the value of each expression 5 7 x 9
Use inadequate in a sentence
Ranjeet is studying an unknown group of cells and finds that the cells have lysosomes. He concludes that the cell must be an animal cell. Is his conclusion corr
Examples of actual projects from the ______________________ demonstrate the working premise of service-learning. a. national service-learning clearinghouse b.