zoey101plz zoey101plz
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

can you guys help me from #9 - #13?? Thank you!!

can you guys help me from 9 13 Thank you class=

Respuesta :

duckerstar146
duckerstar146 duckerstar146
  • 25-02-2019

#9) 12 in / 4 days

= 4 in / 1 day

#10) $900 / 3 weeks

= $300 / 1 week

#11) 45 lbs / 5 months

= 9 lbs / 1 month

#12) $2200 / 440 sq ft.

= $5 / 1 sq ft.

#13) 2700 sq ft. / 3 hr

= 900 sq ft. / 1 hr

Answer Link

Otras preguntas

why did the battle of manila bay happen?
What were some arguments for and against an absolute monarchy as proposed by hobbes? * your answer?
People are better at judging the personalities of others when they
Faith is buying her first car. She wants to pay cash. The price of the car is $2800. Sales tax is 5%. How much money does she need to have to buy the car?
What types of benefits do the United States receive by working with other nations?
There were nearly 1000 pirate attacks between 1994 and 2005 off the coast of blank according to the international maritime bureaus annual piracy report for 2005
Which of the following foods would be the best choice for someone who's lactose-intolerant? A. Chocolate ice cream B. Cheesecake C. Frozen yogurt
Which activity would be an appropriate first step when designing an experiment?
What goals does franklin set for himself
David wynn gets an auto loan from his credit union for $10,000. david will make monthly payments over the next four years to repay the loan. what type of financ