tabassumsu84 tabassumsu84
  • 22-02-2019
  • Mathematics
contestada

A shop owner bought 30 flies and some diaries .he paid $82.50 for the flies.each diary cost 10 times as much as file.what was the cost of each diary?

Respuesta :

eleahh
eleahh eleahh
  • 22-02-2019
The cost of each file was $2.15 so the cost of each diary is $21.50. ☺️
Answer Link

Otras preguntas

Pleassseeeeee answer ASAP!!!!!!!!!!!!!!! what 5 values do you need to create a box and whisker plot
Light is an example of what in an ecosystem?
discuss the link between polygamy and the down of agriculture in paragraph 12
The study of governments and their boundaries is called __________
which one of the following letters would be considered formal
~~~30 POINTS~~~ Directions: Identify the payment method used in each transaction as a stored-value card, a debit card, or a credit card. 1) Stan buys a TV and p
Which country invaded China as a way to help its economy and increase its power? A.) United states B.) Japan C.) Soviet Union D.) Germany
What is the value of x in the equation x – y = 30, when y = 15?
Who were the aristocrats of early Rome? a. fasces b. rex c. res publica d. patricians is it rex?
What is nondisjunction