zoeycannotdabxd zoeycannotdabxd
  • 25-01-2019
  • Mathematics
contestada

Tom bought 3 packages of Skittles for $1.25 each. How much did he spend?

Respuesta :

Funnystuff22
Funnystuff22 Funnystuff22
  • 25-01-2019

Answer:

Tom spent $3.75 of Skittles

Step-by-step explanation:

If each Skittle packet was $1.25, then if that is multiplied by 3, the product of the equation is, 3 dollars and 75 cents/$3.75

1.25 x 3 = 3.75

Answer Link
deepunalli300p3ur3i
deepunalli300p3ur3i deepunalli300p3ur3i
  • 25-01-2019

Answer:

$3.75

Step-by-step explanation:

you just need to multiply 1.25.3 so the answer would be 3.75

, the answer is $3.75.

Answer Link

Otras preguntas

To whom do you go if you want to enroll in a coverdell educational savings accounts
How many times does 88 go into 382?
how do demographers figure out population growth? This will be all A.by comparing birth rates and death rates B.by asking people how many children they have
Reference materials are arranged alphabetically by _______.
What it the area of a square in which p=36in?
Long-term alcohol abuse destroys nerve cells in the brain true or false
The team members had _______________ last game of the season last saturday. choose the word or phrase that best completes the sentence. a.it's b.its c.their
Which of the following is an example of moving properly for a basic squat? Feet shoulder width apart, heels on the ground, back straight as you lower your body
What is the number of chromosomes (n) present in the gametes?
Which organelles are most of the 36 atp molecules produced?