rgs13 rgs13
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada

$12oz. divided by 2.29 whats unit price

Respuesta :

unicorns32
unicorns32 unicorns32
  • 23-01-2019

Answer:

I'm not entirely right, but I think it's 5.24.

Step-by-step explanation:

12/ (means division) 2.29 = 5.24017467249....

I think that's how you do it.

Let me know if it's right.

Answer Link

Otras preguntas

What is 10 to the power of 12?
This is pretty simple but I have no idea lol thanks
Please help Construct an isosceles triangle with one 70* angle and two 4 inch sides. Is this a unique triangle? Explain why or why not.
Hola como estan?Hello how are you guys?Bonjour, ça-va?​
What is the ph of a solution made by mixing 200 ml of 0. 025 m hcl and 150 ml of 0. 050 m hcl?
A softball team hopes to win at least 3 games for every 2 lost during the season. If there are 45 games scheduled, how many games can the team lose and still ac
What percent of 72 is 9? 18% 114% 1212% 125%
y= -x + 1 and y= 2/3x - 4 What is the solution to the system of equations?
Which view did Marcus Garvey hold that was different from W. E. B. Du Bois's? A. Garvey thought that racial equality was not possible in the United States. B.
I. Which of the following is NOT a main ingredient in fertilizer bags? A. Nitrogen B. Iron C. Potassium D. Phosphorus