KatieBug712
KatieBug712 KatieBug712
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with this?

Can anybody help me with this class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 22-01-2019

Answer:

Cost = 17.08

Step-by-step explanation:

The cost is 4.88 per pound.

We buy 3.5 pounds

Cost = number of pounds * cost per pound

Cost = 3.5 * 4.88

Cost = 17.08

Answer Link

Otras preguntas

After chopping wood for about two hours on a hot but breezy afternoon John stumbled into the house and immediately fainted. His t shirt was wringing wet with pe
What events abroad and in the United States caused concern among war-weary Americans?
list 8 features that tell you a document is a letter
Did feudalism create a stable form of government?
Every 5 1/2 cups of flour weighs 1 9/16 lbs. use a unit rate to show how you could determine if there are more than it less than 35 cups of flour in a 10-pound
The proud parents took every opportunity to_________to their daughters sussessful career Please help me this is from k12 vocab 8th grade lesson 8c
In which sentence is the word team used as an indirect object? A. Our team won the first three games of the season. B. Bryan is the best player on our team.
Select the THREE items on the great seal that are clusters of thirteen to represent the original states. starsclouds in the skyarrowsbranches of fruitlayers of
According to "Michael Faraday's World," which intrigued Michael Faraday? A. computers B. earthquakes C. electricity D. the human heart
450 is 75.2% of what number