nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What percentage of calories in your diet can approximately come from sugar? A) None B) 20 C) 35 D) 10
Describe DDT and summarize the history of the use and banning of DDT, including actions taken by the U.S. government. state the major reasons for spraying with
Platelets make up ____________ of formed elements with a concentration between 150,000 and 400,000 per cubic millimeter. The production of platelets is called _
Identify the sentence type. I want to buy those shoes, but I don’t have enough money. a. simple c. complex b. compound d. compound-complex
A circle has a sector with area 27pie and central angle of 120
direct democracy, who decides government matters? a. all the people c. elected representatives b. women d. the king Please select the best answer from the ch
Who lead a raid at Harper's Ferry, Virginia?
Need help ASAP !!! 5 PTS !!!What are the two common themes you will find in every layout under a slide master?All the layouts within a slide master have the sam
Which of the following was a branch of the Rome Republic government?
which of the following statements is an observation