awesome047 awesome047
  • 25-11-2018
  • Mathematics
contestada

At a market, 2.4 pounds of peas cost $1.68. How many does one pound of peas cost

Respuesta :

Kellirweir Kellirweir
  • 25-11-2018
0.7
I think. good kuck
Answer Link

Otras preguntas

In an experiment, the variable that is being measured and that depends on the manipulation of another variable is called the _____.
Find the area bounded by the graphs of
Giving brainliesst who ever helps me and explains ✅✅
Why was it important for states like jew Jersey to have a system that allowed for each state to have equal representation in the national government? [answer c
Complete the sentence. Use the GERUND form of the word in parentheses. ___________________ (cook) my grandmother's recipes makes me feel proud.
PLEASE HELP ME PUT THESE WHERE THEY GO ILL GIVE BRAINLIESST
True or False: Kernaland must be a developing country, since scarcity is not a problem in developed countries.
a regular pentagon has a perimeter of 40 cm what is the length of each side
I really don't get what the top box is asking me what to do
Claire bought 10 chicken wings for $17.00. If Claire spent $5.10, how many chicken wings did she buy?