joe6629
joe6629 joe6629
  • 25-11-2018
  • Mathematics
contestada

Each pound of fruit costs $4. Write an expression that shows the total cost of fruit use the variable you identified in the question 1. Variable J

Respuesta :

emanithomspn emanithomspn
  • 25-11-2018
the expression would be j • $4
Answer Link
turtlelover7207
turtlelover7207 turtlelover7207
  • 25-11-2018

The expression would be 4J or 4xJ.

Answer Link

Otras preguntas

What is five thirds of a right angle ??
how do you write 5 18/1000 as a decimal.
Quadratic Equations: ax^2+bx+c=0 Factor first mult. A and C then use the factors from the answer to add to B 1.) 2b^2+10b+12 2.) 3g^2+8g+4 3.) 4x^2+4x-3 4.) 8b^
Mike's closing costs will add up to 4 percent and he'll make a down payment of 20 percent on a house that costs $210,000. Over the life of his loan, he will pay
Fish that have a compressed shape are slender and are often found living on coral reefs or in rocky areas. What is a benefit of this body shape?
All of these Latin American revolutionaries are matched with their native country EXCEPT José Martí--Mexico Fidel Castro--Cuba Augusto Sandino--Nicaragua Emilia
Who Is In Charge Of Germany Now?
tools that make human work easier?
Find the greatest common factor: 12xy5+ 60x4y2 – 24x3y3 A. 3x4y5 B. 6xy5 C. 6xy2 D. 12xy2
600 s =how many minutes