lillyheartfilia
lillyheartfilia lillyheartfilia
  • 24-11-2018
  • Mathematics
contestada

Help me I’m in a rush!!

Help me Im in a rush class=

Respuesta :

mynkiran mynkiran
  • 24-11-2018

21. Find the unit rate ($ per fl oz). Compare the two prices.

22. Multiply 2 3/5 by 7, and 5 3/4 by 4. Add those together and get the answer.


Hope that helps!

Answer Link

Otras preguntas

The measures of 2 angles are (2x+2) to the zeroth power and (3x-5) to the zeroth power. 1.) If the angles are complementary, what is the measure of the smaller
what are some of the psychological stages of healing following on injury
Graph the equation 2x+10y=20 using 2 points
Which legislation gave the government the authority to set and limit shipping costs? a. the Elkins Act c. the Mann-Elkins Act b. the Hepburn Act d. the Payne-Al
Daniel and William have some marbles. Daniel finds that 2/5 of the number of marbles he has is 4/5 the number of marbles William has. William has 195 marbles. H
The rise and span for a roof are shown. The pitch of a roof is the ratio of the rise to the half-span. If the rise is 8 feet and the span is 30 feet, what is th
Alice solved the following equation: -18 - 3x = 12 -3x = 6 x =-2 Which of the following statements is true? Alice is correct. The 6 should be 30 in step two. Th
The perimeter of a rectangle is 56 inches. The ratio of the length to the width is 6:1. Find the length and width.
The pH of water is _____ because it contains an equal amount of H+ and OH- ions. 5 7 9
To pay for a sofa, Maddie made a payment of 64 dollars each month for one year. How much did the sofa cost?