0496102
0496102 0496102
  • 21-11-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells 22 bottles of water for $4. Use the ratio table to find the cost of 33 bottles.

Respuesta :

Sanchez812134 Sanchez812134
  • 21-11-2018

Well 22=4 & 44=8 so 33=6

Answer Link

Otras preguntas

How many electoral votes does Louisiana have
As you think about ways to optimize your study habits, how might outside help improve your study outcomes? List in ways in which you plan to use outside help or
Katrina drinks 0.5 gallons of water per day which expression shows how to find the number of cups of water she drinks per week
Please help me My parents are going to kill me if I don't do this test and I just don't know this question Please help if you do you are a lifesaver. Question i
Soren found a Hannah Montana CD on eBay. The CD was priced at 35 Australian dollars. If the exchange rate is $1 US = $1.24 Australian, find the cost of the CD i
Find the value of 81 -3/4
It costs $200 for 12 piano lessons . Solve for unit rate or price per one lesson . Can someone help me please ?
In the poem “beware: do not read this poem,” the speaker calls the poem “a greedy mirror” and describes the poem as having “taken in many victims.” What does th
What is x -2/5=7. Me need help
11. Rick designs an experiment to see how sunlight affects plant growth. He places identical plants in front of three windows. Window A has the shades all the w